Dnia 17.06.2026 grupy „Dinusie” i „Tygryski” uczestniczyły w wycieczce do Monalpi w Dąbrowie Górniczej. Dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na terenie ośrodka. Dużą radość sprawiło im spotkanie z alpakami, które mogły pogłaskać i nakarmić. Przedszkolaki chętnie bawiły się również na placu zabaw, skakały na trampolinach oraz grały w piłkę. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały własne alpaki, wyklejając ich sylwetki prawdziwą wełną alpak. Praca ta sprawiła im wiele radości i pozwoliła rozwijać kreatywność oraz zdolności manualne.
Po pełnym wrażeń dniu dzieci mogły odpocząć i zjeść kiełbaski z grilla.
Wyjazd przebiegł w miłej i bezpiecznej atmosferze, a dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia i pełne pięknych wspomnień.