Rodzice!

 Nauczyciele naszego przedszkola dostępni są pod następującymi adresami e-mail:

 

Grupa Krasnale:         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Grupa Misie:               Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Grupa Słoneczka:       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Grupa Motyle:             Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

                                     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Grupa Biedronki:        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Logopeda:                   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Język angielski:          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

 

Drodzy Rodzice!!!

MEN dokonało zmian przepisów, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. MEN określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość .

Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

 

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc–nowe-regulacje-prawne

 

W ostatnim tygodniu dzielnie Państwo wspieraliście nauczycielki w pracy zdalnej. Ten rodzaj pracy jest dla nas wszystkich wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Od 25 marca br. do 10 kwietnia br. nauczycielki będą kontynuowały zdalne zajęcia. Ale bardzo ważną rolę mają w tym czasie rodzice, za co bardzo dziękujemy.

Na bieżąco nauczycielki będą Państwa informować o sposobie realizacji, rodzaju zajęć  i zadań dla dzieci zgodnie z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Będą z Państwem w stałym kontakcie za pośrednictwem strony internetowej, fb przedszkola i skrzynek e-mail. Na poczcie elektronicznej, będą załączane większe pliki tekstowe, udostępniane dokumenty, przekazywane wskazówki do nauki, zagadnienia.

Dodatkowo, aby domowa nauka była bardziej atrakcyjna warto skorzystać z bezpłatnych narzędzi i materiałów edukacyjnych – w tym rekomendowanych stron przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, interaktywnych ćwiczeń i gier.

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zachęcam do ich pobrania. Zamieszczane zajęcia /lekcje/ obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, czy ekologii czyli materiały do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. Liczba zajęć będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji, co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek. 

Dziękuję za wyrozumiałość i współpracę.

Dużo uśmiechu proszę przekazać dzieciom.

                                  

Dyrektor i nauczyciele

Przedszkola nr 11

w Dąbrowie Górniczej

 

Drodzy Rodzice!

   W związku z zaistniałą sytuacją, nie możemy bezpośrednio pracować z naszymi przedszkolakami, zachęcamy do wspólnej pracy z dziećmi w domu. Wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom będziemy przygotowywać ćwiczenia do pracy w domu. Realizowane tematy, są zgodne z Podstawą Programową i z treściami zawartymi w Programie Wychowania Przedszkolnego. Raz w tygodniu (poniedziałek) wysyłamy na państwa e-maile ćwiczenia dla dzieci, które są przygotowane na cały tydzień. Kolejność wykonywanych prac jest dowolna. Prosimy zachować wykonane ćwiczenia, gdy ponownie się spotkamy w przedszkolu, dzieci przyniosą swoje prace. Zadania powinny być wykonane przez dzieci, rodzice tylko pomagają. Nie będziemy oceniać czy wykonanie jest piękne, tylko czy w miarę samodzielne.

                                                                  

   Powodzenia!

Życzymy miłej zabawy.

Pozdrawiamy

Nauczycielki Przedszkola nr 11

 

Informujemy rodziców, że nabór do przedszkoli na r.szk. 2020/2021 został przedłużony do dnia 27.03.2020r. do godz. 15.00.

W sytuacji zagrożenia koronawirusem, w trosce o naszych obecnych i przyszłych rodziców i pracowników, zmieniliśmy godziny funkcjonowania naszej placówki:

Sekretariat przedszkola do dnia 25 marca 2020r. czynny w godz. 8.00 - 15.00.

Prosimy, aby większość spraw wyjaśniać i rozwiązywać telefonicznie (32 264 16 66) lub pisząc na adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

NIE REKOMENDUJEMY WIZYT W PRZEDSZKOLU, WYJĄTEK - REKRUTACJA.

Wnioski przyjmujemy w godzinach pracy sekretariatu przedszkola. Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

RODZICU!

Zachęcamy, aby czas nieobecności w przedszkolu wykorzystać do wspólnych, rodzinnych zabaw edukacyjnych z dzieckiem np. czytanie książek młodszemu dziecku lub wspólnie ze starszym dzieckiem, gry planszowe, zabawy matematyczne z przeliczaniem lub kodowaniem. Mnóstwo propozycji znajdą Państwo na stronie edukacyjnej : www.opiekun.pl.

Nauczyciele Przedszkola nr 11 w Dąbrowie Górniczej

Informujemy Rodziców, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

 • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
 • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
 • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
 • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
 • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
 • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

 • zajęcia w szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
 • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

  Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Dnia 10.03.2020 r. aktorzy teatru „Bajka” z Nowego Sącza wystawili przedstawienie kukiełkowe pt. „Cenne rady”. Bohaterowie bajki pokazywali jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przypomnieli przedszkolakom zasady ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy , jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Koza i Kózka uczyła by nie ufać obcym , nie przyjmować od nich prezentów. Przedszkolaki śledząc przebieg bajki umiejętnie odpowiadały na pytania popisując się znajomością tematu.

                                        

Dnia 06.03.2020r. w ramach projektu czytelniczego „Książka przyjacielem jedenastki” odwiedziła nasze przedszkole p. Ania, bibliotekarka z Filii nr 1 MBP w Dąbrowie Górniczej . Dzieci zapoznały się z książką „Świat wokół nas”. Po wysłuchaniu opowiadania z zapałem wykonały aparat do szukania wiosny na warsztatach plastycznych.

                                                                  

 

 

 

                                                                                                          

Ministerstwo Edukacji Narodowej przesłało rekomendacje dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Rodzicu! Informujemy  i prosimy:

 

 • nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola;
 • jeżeli Ty lub Twoje Dziecko wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
 • w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły RODZCOWI należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
 • jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

 

 • My na bieżąco sprawdzamy komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 • Rozmawiamy z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych  zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu  i kichania;

 

 Bez tytuu 1

 

---------------------------------

Telefon alarmowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

w Dąbrowie Górniczej:

 795-513-569

 

---------------------------------

   Infolinia Ministerstwa Zdrowia –

   tel. 800 190 590

        (czynna całodobowo)

 

koronawirus2

koronawirus

 

Podkategorie