yczenia dla dziadkw

Dzień Babci i Dziadka 21 - 22 stycznia w naszym przedszkolu zawsze był obchodzony wyjątkowo i uroczyście. Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii Babcie i Dziadkowie nie wybiorą się na okolicznościowe imprezy. Ale w te wyjątkowe dwa dni bez życzeń się nie obędzie! Każda grupa przygotowała krótkie występy artystyczne, wiersze, piosenki i złożyła życzenia swoim Babciom i Dziadkom w formie nagrań internetowych.

 

Muchomorki

MUCHOMORKI

 

Duszki

DUSZKI

Chmurki

CHMURKI

Soneczka

SŁONECZKA

Motyle

MOTYLE

 

Kochanym Dziadkom życzymy dużo zdrowia!!!

 

                                                                                                              

 

                                                  Logotyp akcji Razem na Swieta 1

       Wzięliśmy udział w akcji pt. „Kartka dla seniora” zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta w ramach inicjatywy „W Dąbrowie sobie pomagamy”. Przedszkolaki wykonały świąteczne kartki, które zostaną przekazane przez miejskich wolontariuszy prosto do seniorów.

                    

 

                                                                                     IMG 20201216 WA0000   

                                                                                                         20201218 065009

                                                   20201214 104846   

                                                   IMG 20201215 WA0003

 

plakaty swieta awatar mavelo

Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do akcji "Kartka dla Seniora", która organizowana jest przez Młodzieżową Radę Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszyscy chętni mają za zadanie wykonanie kartki bądź większej liczby kartek świątecznych, które będzie można oddać w punkcie zbiórki tj. Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej. Kartki prosimy dostarczyć do naszego przedszkola do 18 grudnia. Po ich zebraniu, zostaną one przekazane przez miejskich wolontariuszy prosto do seniorów.

obrazekMikolaj 

Od samego rana w przedszkolu panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego Gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były ubrane w czerwone stroje i mikołajkowe czapeczki.

Kiedy nieoczekiwanie za oknami naszego przedszkola rozległ się dźwięk dzwoneczków przedszkolaki od razu wiedziały kto się pojawił. Mikołaj został gorąco przywitany gromkimi brawami i okrzykami radości a w salach pojawiły się prezenty. Święty pomachał wszystkim przedszkolakom na pożegnanie i udał się do następnego przedszkola.

Po wizycie Gościa w każdej grupie rozpoczęły się zabawy, tańce, śpiew piosenek, konkursy plastyczne. Dzieci mogły również obejrzeć przedstawienie teatralne online pt. "List od św. Mikołaja" w wykonaniu aktorów Teatru SKRZAT.

  IMG 20201207 WA0001    1607359826247   IMG 20201207 WA0000

Miło spędzony czas uświetniło wspólne mikołajkowe zdjęcie.

IMG 20201207 WA0002

Mikolaj1

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę ze św. Mikołajem!

DRODZY RODZICE!

   Na podstawie otrzymanego upoważnienia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Górniczej do przekazywania informacji rodzicom dzieci w zakresie obowiązku poddania się kwarantannie oraz jej okresie, przeprowadzania wywiadów epidemiologicznych oraz podejmowania określonych obowiązków w związku ze stycznością ze źródłem zakażenia SARS-CoV-2, informuję o otrzymaniu zgody od sanepidu oraz organu prowadzącego placówkę  na objęcie pracą w trybie zdalnym grupy dzieci 4letnich „Duszki”  do dnia 4 grudnia 2020 r.

   Przyczyną decyzji jest kontakt dzieci i pracownika personelu z nauczycielem przedszkola, u którego stwierdzono wynik badania w kierunku SARS-CoV-2. Pragnę uspokoić Państwa, że dokładnie przeanalizowano kontakty nauczyciela w placówce w określonym czasie i ustalono listę dzieci i osób dorosłych przebywających z nim w tych samych pomieszczeniach przedszkola. Osoby te decyzją sanepidu wskazano do objęcia kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Wszystkie    (w przypadku dzieci - ich rodzice) zostały o tym poinformowane telefonicznie i pisemnie. Wskazane osoby z bezpośredniego kontaktu z nauczycielem odbywają kwarantannę. W związku ze zmianą przepisów na kwarantannie nie przebywają ich bliscy wspólnie z nimi zamieszkujący.

   Pragnę poinformować, że przedszkole nadal pracuje w reżimie sanitarnym – w budynku przy ul. Krasińskiego 35, za wyjątkiem jednej grupy. Pracownicy pedagogiczni w pozostałych czterech grupach przedszkolnych prowadzą zajęcia stacjonarne z dziećmi (czyli w przedszkolu), a personel niepedagogiczny realizuje swoje zadania zgodnie z zakresem obowiązków.

   Sala grupy „Duszki” w chwili obecnej została wyłączona z użytkowania, wszystkie przedmioty i zabawki w tej sali będą niebawem myte i dezynfekowane, tak by po powrocie dzieci do przedszkola nie było śladu „nieproszonego gościa”.

   Dziękuję rodzicom za zrozumienie, ciepłe słowa kierowane do nauczyciela (przekazałam telefonicznie) i życzę Wszystkim – naszym dzieciom, Państwu, pracownikom przedszkola - zdrooowia i spokoju.

   Zawsze jestem do Państwa dyspozycji – proszę pytać (telefonicznie lub mailowo, wyjątkowo również w bardzo ważnych sprawach osobiście), jeżeli są wątpliwości. Najlepiej znać prawdę z bezpośredniego źródła niż z informacji przekazywanych przez innych.

   Zapewniam, że wszystkie podjęte działania uwzględniały przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkola, a także odbywały się zgodnie z zachowaniem wszystkich procedur i wytycznych, które zobowiązany jest przestrzegać dyrektor placówki.

   Jednocześnie proszę i przypominam, że do przedszkola przychodzą tylko dzieci zdrowe. Dziękuję za zrozumienie.

         Z poważaniem,                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                     Ewa Wojańczyk

                                                                                                                                                                                               Dyrektor Przedszkola nr 11

                                                                                                                                                                                                w Dąbrowie Górniczej

   ,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja czyniono wróżby aby dowiedzieć się, jaka będzie przyszłość. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak to wyczytać. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!”  Tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową.

                                        

Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, panie przebrane za wróżki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb.

                                                         

 

Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto ekscytujący czas wróżb i tańców.

                                                   

 

                                                                             

   

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, „magiczne liczby”, „magiczne kolory”, „wędrówka butów” itp. Zachwycone dzieci wspólnie z wychowawczyniami miały szansę odkryć, co przyniesie los.

 

                                                   

mis strona

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej święto Pluszowego Misia obchodzone było inaczej. Panie nauczycielki przygotowały wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, konkursy itp. Pomimo, że dzieci nie mogły przynieść ze sobą pluszowego przyjaciela, ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, niespodzianek oraz wspólnej zabawy.

IMG 20201125 WA0002

MUCHOMORKI poznały historię pierwszego pluszowego misia.

mis 2

DUSZKI po wspólnych zabawach wykonały piękne prace plastyczne.

IMG 20201125 WA0003     IMG 20201125 WA0001

CHMURKI bawiły się z kolorowymi misiami a także podziwiały prace plastyczne "Dzień Pluszowego Misia".

   6798409748395274298  mis 1

SŁONECZKA brały udział w różnych konkursach, korowodach.

mis 3

MOTYLE bawiły się w kodowanie z misiami.

 

Pluszowe misie! Czekamy za rok!

 

 

Podkategorie