W przedszkolu realizujemy programy wychowania przedszkolnego wybrane z wykazu Ministra Edukacji Narodowej oraz starannie przygotowane programy własne.

Programy podstawowe:

1. Program wychowania przedszkolnego. Autorzy: Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo (Wydawnictwo Mac Edukacja).
  2. ENGLISH PLAY BOX Program przygotowania dzieci w wieku przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim. Autorzy: Dorota Sikorska - Banasik, Ewelina Wilkos (Wydawnictwo Nowa Era).
  3. Kochamy dobrego Boga. Program nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym (Wydawnictwo Jedność).

Programy i projekty ogólnopolskie, wojewódzkie i inne:

1. Program Edukacyjny "Klub Zdrowego Przedszkolaka".

Innowacje pedagogiczne, programy własne i projekty edukacyjne nauczycieli:

1.  Projekt czytelniczy „Przedszkolaki lubią czytać. Porozmawiajmy o uczuciach - Smutek, Radość, Strach, Gniew" – Krystyna Wierzchoń, Anna Zawierucha
  2.  Program "Bezpieczny przedszkolak - dbam o zdrowie i bezpieczeństwo" - Tamara  Miśkowicz, Agata Kapuśniak
  3.  Program własny "Wkręceni w kodowanie, czyli gry i zabawy logiczne" - Ewa Wojańczyk
  4.  Program ćwiczeń stymulujących rozwój narządów artykulacyjnych "Gimnastyka buzi i języka” - Krystyna Wierzchoń
  5.  Innowacja pedagogiczna "Matematyczny świat przedszkolaka" - Tamara Miśkowicz, Agata Kapuśniak
  6.  Innowacja o charakterze programowym "Origami bawi i uczy"  - Ewa Wojańczyk
  7.  Innowacja pedagogiczna "Mistrz dobtych manier" - Ewa Misiarz
  8. Program z zakresu preorientacji zawodowej w przedszkolu "Kim będę gdy dorosnę" - Iwona Gola.